Piotr Linke

Nurkuję z przerwami od 2004 roku. Najpierw rekreacyjnie jako OWD na wakacjach typu all-inclusive w ramach alternatywy spędzania wolnego czasu przy basenie. Później kontynuowałem edukację nurkową, aż do wejścia na ścieżkę PRO.  Teraz jest to dla mnie forma aktywnego zwiedzania różnych zakątków świata. Główne kierunki ekspedycji to Chorwacja oraz nasz urokliwy Bałtyk i jego liczne wraki.

Na początku nagrywałem “pamiątki z wakacji” pierwszymi GoPro tak,  aby nic mi pod wodą nie umknęło oraz w celu poprawienia umiejętności nurkowych i wyłapania błędów technicznych.

Dopiero gdzieś 4 lata temu przeniosłem swoje umiejętności fotografii lądowej pod wodę. Fascynacja sprzętem i niuansami technik operowania światłem wciągnęły mnie na dobre. “W końcu coś pod tą wodą trzeba robić!” – jak mawiał klasyk. Zdecydowałem się ostatecznie na fotografię w trybie makro z naciskiem na ślimaki nagoskrzelne – ilość kombinacji kolorów, kształtów i wielkości tych stworzeń jest wręcz nieskończona! 

Połączenie nurkowania i fotografowania podwodnego traktuję hobbystycznie ale mam nadzieję, że któregoś dnia będę mógł poświęcić obu pasjom trochę więcej swojego czasu.