Jarosław Misiak

Nurkowanie jest moją pasją od wielu lat. W nurkowaniu osiągnąłem chyba wszystko co mieści się jeszcze w pojęciu „PASJA”. Nurkowałem głęboko gdzie wielu nurków nigdy nie zanurkuje (125m) i oglądam miejsca, których wielu nurków nigdy nie będzie miało szczęścia zobaczyć (np. jaskinie). 

Zawsze gdy starałem się opisać miejsca, uczucia i magię jaka towarzyszyła tym przeżyciom widziałem w oczach rodziny i znajomych niezrozumienie. No bo jak opisać coś czego ktoś nigdy nie widział i nie potrafi sobie tego wyobrazić. Trzeba to po prostu pokazać.

W ten właśnie sposób odkryłem kierunek, w którym moja pasja zaczęła podążać. Chęć pokazania tego wszystkiego co widzę nurkując – opowiadania obrazami, a nie słowami, dzielenia się tym wspaniałym światem z rodziną, znajomymi i wszystkimi, którzy chcą się tam ze mną wybrać. Zacząłem więc zabierać ze sobą pod wodę aparat. Nie ma znaczenia gdzie nurkuję, gdyż wszędzie jest coś ciekawego i pięknego czym chcę się dzielić. Nie ma również znaczenia czy robię szeroki kąt czy macro. Tak jak każde kolejne nurkowanie nawet w tym samym miejscu jest inne, tak i to co zobaczę i zabiorę ze sobą zapisane na karcie pamięci aparatu jest za każdym razem czymś nowym, innym i niepowtarzalnym. To właśnie chcę Wam pokazywać i tym chcę się z Wami dzielić.

Nie sposób nie wspomnieć i podziękować w tym miejscu osobie która miała, ma  i będzie zapewne miała największy wpływ na rozwój moich umiejętności w zakresie fotografii. Osobie, która zawsze służy radą, pomocą i doświadczeniem. Irena Stangierska, bo o niej mowa, jest moim nauczycielem i przewodnikiem po wspaniałym świecie fotografii podwodnej. Dziękuję za wszystko Irenko.

Moja strona :

http://fotopodwodne.eu/  (w przygotowaniu)

Mój sprzęt: Nikon D750 w obudowie Nauticam, Nikkor (fisheye) 16mm, Micro Nikkor 105mm, Nikkor 16-35mm, 2 x INON Z-240, 2 x ScubaLamp V6K Pro, Big Blue VL33000.